עורכי דין מתקשים להרפות מהשיטות הישנות יותר בהן הם משתמשים לשיווק שירותיהם. קשה לשנות הרגלים שהרגשנו איתם בנוח. אני מוצא שזה רלוונטי במיוחד לעורכי דין המקדמים את השירותים שלהם באינטרנט. שוב ושוב אני רואה עורכי דין שמשתתפים בקידום עצמי בוטה. ההשפעה היא לא מה שהם רוצים.

אתרי אינטרנט, ניוזלטרים, בלוגים ופרסומות אחרות הופכים לקידום עצמי יותר ויותר.

השגת נוכחות ברשת יכולה לעבוד גם בשבילך וגם נגדך. במילים אחרות, למרות שאנשים אולי יודעים מי אתה, ייתכן שזה מהסיבות הלא נכונות. כאשר אתה משווק שירותים מקצועיים, כמו שירותים משפטיים, לא כל פרסום הוא פרסום טוב.

כשאתה מפרסם תוכן באינטרנט, וודא שזה לא רק פרסומת ענקית עבור עצמך.

להלן כמה הצעות להימנע מקידום עצמי בוטה.

  1. זה לא הכל עליך. המציאות היא שבכתיבה על מה שאתה יודע, בהיותך מומחה בתחומך, אתה מקדם את עצמך זו דרך טובה, אך עדינה יותר. חשבו על הפעם האחרונה שקראתם משהו שבאמת הערצתם או שמצאתם מעניין. אם לא ידעת מי הכותב בעבר, רוב הסיכויים שהקדש קידום עורכי דין ת את הזמן כדי לגלות זאת לאחר מכן. זה מה שעוסק בשיווק עורכי דין בעולם ה-web 2.0. תרום מידע טוב ותיזכר.
  2. לאנשים באינטרנט יש טווח קשב קצר. שיווק השירותים המשפטיים שלך באינטרנט נותן לך זמן מוגבל מאוד להבהיר את דעתך. היה אינפורמטיבי, אך תמציתי בכתיבה שלך. צור רשימות, קווי מתאר ופסקאות קצרות.
  3. עדכנו לעתים קרובות, אך אל תגזימו. עם שיווק עורכי דין web 2.0, לא תשמרו על קהל אם תכתבו תוכן פעם בחודש. בקצה השני, אין צורך לייצר 4 מאמרים ביום. דרך הפעולה הטובה ביותר היא לתכנן שניים עד שלושה פוסטים בבלוג ושבוע. עשה את אותו הדבר עם התרומות שלך למדיה החברתית (LinkedIn, Facebook, Twitter).
  4. דבר עם הקול שלך. בקיצור, תהיה מעניין. כמות המידע המופצת לרשת גדלה עם כל שנייה. כדי לעלות לפסגה, אתה צריך להיות מעניין. כאשר אתה מדבר בקול שלך, התוכן יקבל את האישיות שלך ויבדל ממה שאחרים כותבים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *